نحوه تولید واشر تخت

دسته بندی ها :
نحوه تولید واشر تخت
نحوه تولید واشر تختReviewed by حکیمی on Apr 21Rating: 4.5نحوه تولید واشر تخت برای تولید واشر تخت ها در اکثر موارد از ورق های ضایعاتی استفاده می شود که  با استفاده از دستگاه های صنعتی واشرهایی با قطرها ( داخلی و خارجی ) و ضخامت هایی متفاوت تولید می شوند . با استفاده از برخی از این دستگاه ها حتی می توان دو نوع واشر تخت را بصورت هم زمان در سایز های متفاوت تولید کرد اما برای تولید واشر تخت در سایز های بزرگ تر که قطر داخلی ، قطر خارجی و یا صخامت بزرگتری دارند تنها از یک دستگاه صنعتی پر قدرت استفاده می شود معمولا این واشر تخت ها در حین کار فشار بیشتری را تحمل می کند به همین دلیل در ضخامت های بیشتری تولید می شوند . با توجه به فشاری که برای تولید واشرتخت ها بر روی دستگاه می آید ، شاهد خرابی های متعددی از دستگاه ها هستیم که باعث شکسنگی دستگاه ها می شود .

همانگونه که انواع واشر را در مقاله های قبل خواندید در این بخش نگاهی کوتاه به نحوه تولید واشر تخت می پردازیم .

واشر تخت

واشر تخت یکی از اتصالات بسیار پر کاربرد می باشد که همراه با مهره و پیچ استفاده میشود که از واشر تخت ها  برای پخش بار پیچ در قسمت بزرگتر و یا برای جلوگیری از شل شدن زیر لرزش استفاده می شوند . واشر تخت ها معمولا بصورت حلقه ای تخت و گاهی لب پر تولید می شوند (گاهی واشر تخت های مربعی بسته به محل مورد استفاده نیز تولید می شوند).

مشخصات فنی واشر تخت

واشر تخت ها بر اساس نوع پیچ و مهره مورد نظر دارای قطر داخلی ، قطر خارجی و ضخامت متفاوتی هستند که طبق استاندارد های مختلف و جنس های مختلف تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. در واشر تخت از یک فولاد کم کربن برای مصارف عمومی استفاده شده است که روی استفاده شده  برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی متوسط اندود شده است. اندازه واشر (قطر) ، اندازه پیچی هست که  واشر از آن استفاده می شود. بنابراین یک واشرتخت 10 میلی متر  برای پیچ سایز 10 میلی متر مناسب است .  استاندارد مناسب برای تولید واشر تخت ، استاندارد DIN 125 می باشد.

نحوه تولید واشر تخت

برای تولید واشر تخت ها در اکثر موارد از ورق های ضایعاتی استفاده می شود که  با استفاده از دستگاه های صنعتی واشرهایی با قطرها ( داخلی و خارجی ) و ضخامت هایی متفاوت تولید می شوند . با استفاده از برخی از این دستگاه ها حتی می توان دو نوع واشر تخت را بصورت هم زمان در سایز های متفاوت تولید کرد اما برای تولید واشر تخت در سایز های بزرگ تر که قطر داخلی ، قطر خارجی و یا صخامت بزرگتری دارند تنها از یک دستگاه صنعتی پر قدرت استفاده می شود معمولا این واشر تخت ها در حین کار فشار بیشتری را تحمل می کند به همین دلیل در ضخامت های بیشتری تولید می شوند . با توجه به فشاری که برای تولید واشرتخت ها بر روی دستگاه می آید ، شاهد خرابی های متعددی از دستگاه ها هستیم که باعث شکسنگی دستگاه ها می شود .

در فیلم پایین شما می توانید نحوه تولید واشر تخت ها را مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

نظرات شما

X