شرایط بازگشت کالا

برگشت کالا

شرایط بازگشت کالا

فروشگاه اینترنتی ما جهت رفاه حال مشتریان و رضایتمندی آن‌ها از کیفیت خدمات ارائه شده، امکان بازگشت کالا را تا 7 روز پس از خرید دارا می‌باشد. این شرایط صرفاً برای کالاهایی در نظر گرفته شده است که دارای گارانتی اصالت بوده و از سلامت فیزیکی برخوردار نباشند؛ زیرا کلیه محصولات خریداری شده قبل از این که برای مشتریان ارسال شوند از لحاظ عملکرد و سلامت فیزیکی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 لازم به ذکر است که محصولاتی که به عنوان هدیه برای مشتریان ارسال می‌شوند نیز از خدمات 7 روزه بازگشت و تعویض برخوردار نخواهند بود.

وجود مشکل فنی در محصول

در صورتی که محصول خریداری شده دارای مشکل فنی باشد، شامل شرایط بازگشت 7 روزه خواهد شد. مشکل فنی باید در اثر مونتاژ نادرست در کارخانه رخ داده باشد و در صورت عدم استفاده درست از کالا و عدم رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده نمی‌توانید از مهلت بازگشت 7 روزه بهره‌مند شوید. هنگام بازگشت محصول باید کارتن و تمام متعلقات همراه آن نیز به فروشگاه ارسال شوند؛ زیرا در صورتی که کارتن کالا مخدوش شده باشد یا متعلقات همراه آن ناقص باشند، شامل شرایط گارانتی نخواهد شد.

 در صورت مغایرت محصول با سایت

با توجه به این که تصاویر موجود در سایت صرفاً جنبه تزیینی دارند. در صورتی که کالای خریداری شده دارای ظاهری متفاوت باشد امکان مرجوع کردن آن وجود نخواهد داشت؛ اما در صورتی که مشخصات محصول با مشخصات ذکر شده در فروشگاه متفاوت باشد. تنها 24 ساعت فرصت خواهید داشت که این امر را با تیم پشتیبانی در میان بگذارید. تا محصول ارسال شده با محصول اصلی تعویض گردد.

توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که قبل از باز کردن جعبه حتماً ویژگی‌های محصول را از روی آن مطالعه کنید و تا حد امکان جعبه را به صورت پلمپ شده مرجوع نمایید؛ اما در صورتی که مشخصات از روی جعبه قابل مشاهده نیستند، هنگام باز کردن جعبه و مشاهده مغایرت محصول و متعلقات درون آن، باید کلیه لوازم را به همراه محصول درون جعبه برای فروشگاه مرجوع نمایید.

انصراف از خرید محصول

در صورتی که خریدار به هر دلیلی از خرید محصول منصرف شده باشد، امکان بازگشت کالا تا 7 روز وجود خواهد داشت. تنها در صورتی می‌توانید از این خدمات استفاده کنید که به هیچ عنوان پلمپ محصول را باز نکره باشید و کالا را به همراه هدیه ارسال شده تا 7 روز به فروشگاه مرجوع نمایید.

توجه داشته باشید که در صورت باز کردن پاکت هدیه یا محصول و ایجاد تغییر در نوع بسته‌بندی، شرایط استفاده از این خدمات را به طور کامل از دست خواهید داد.

 آسیب دیدگی محصول در اثر حمل نادرست

در صورتی که کالا هنگام حمل و نقل و جابجایی دچار آسیب دیدگی شده باشد. باید این امر را تا 24 ساعت با فروشگاه در میان بگذارید. توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که هنگام مرجوع کردن کالا باید کارتن و متعلقات آن به طور کامل ارسال شوند و در صورتی که تنها کارتن و بسته‌بندی مخدوش شده باشد، امکان استفاده از خدمات بازگشت 7 روزه وجود نخواهد داشت.

شیوه‌ی بازگشت محصول

در صورتی که قصد دارید کالا را به فروشگاه مرجوع نمایید باید فرم بازگشت که درون جعبه وجود دارد را تکمیل کرده و به همراه کالا برای فروشگاه ارسال کنید. کالای خریداری شده باید حتماً از طریق پست سفارشی برای فروشگاه ارسال شود و رسید پستی باید همراه کالای مرجوعی باشد. ارائه فرم بازگشت کالا و رسید پستی هنگام مرجوع کردن محصول خریداری شده الزامی می‌باشد.

توجه داشته باشید که تمام لوازم جانبی مانند کیف، دفترچه راهنما، باتری، کابل … باید درون جعبه اصلی قرار بگیرند و به همراه محصول اصلی در بسته ‌بندی اولیه که دارای شرایط گارانتی است ارسال شوند. هزینه بازگشت در صورت وجود مشکل فنی بر عهده فروشگاه خواهد بود و در صورتی که مشتری از خرید انصراف داده باشد، باید هزینه بازگشت محصول را پرداخت نماید.

X