تولید پیچ ام دی اف  | قسمت اول

دسته بندی ها :
تولید پیچ ام دی اف  | قسمت اول
تولید پیچ ام دی اف  | قسمت اولReviewed by حکیمی on Apr 27Rating: 5.0تولید پیچ ام دی اف قسمت اول بطور کلی برای تولید پیچ ام دی اف از دو نوع مفتول استفاده می شود که بنام های مفتول 18/10 و 21/10 شناخته می شود به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که حتی پیچ های ام دی اف تولید داخل هم دارای کیفیت های متفاوتی هستند و با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شوند .

تولید پیچ ام دی اف  | قسمت اول

در این مقاله می خواهیم به روش تولید پیچ ام دی اف بپردازیم هم چنین شما می توانید جهت آشنایی با پیچ ام دی اف مقاله مربوط به آن  را در قسمت بلاگ سایت مشاهده نمایید.

معرفی پیچ ام دی اف

رزوه‌هایی که براساس طول آن ماشین‌کاری می‌شود و طوری طراحی شده‌اند که به راحتی در کار نفوذ کنند و مقاومت خوبی داشته باشند. از دریل هم برای سوراخکاری هم برای قرار دادن پیچ در ام دی اف می‌توان استفاده کرد. از پیچ گوشتی برقی و یا شارژی برای اتصال درون ام دی اف استفاده می‌شود و بهتر است کسانی که کار کابینت انجام می‌دهند از نوع شارژی استفاده کنند تا بهتر بتوانند کار را به پایان برسانند. در انواع محصولاتی که از جنس ام دی اف می‌باشد از قبیل کابینت، مبلمان، لوازم اداری، قفسه، دیوارپوش و کف پوش از اینگونه پیچ استفاده می‌شود.

مفتول پیچ ام دی اف

یکی از مهم ترین المان هایی که در قیمت این نوع از پیچ ها  تاثیر فراوانی دارد نوع مفتولی است که برای تولید این پیچ مورد استفاده قرار می گیرد

بطور کلی برای تولید پیچ ام دی اف از دو نوع مفتول استفاده می شود که بنام های مفتول 18/10 و 21/10 شناخته می شود به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که حتی پیچ های ام دی اف تولید داخل هم دارای کیفیت های متفاوتی هستند و با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شوند .

از نگاه عددی به نام مفتول ها می توان دریافت که آن مفتول که گرید بالاتری نسبت به آن یکی دارد ، دارای مقاومت بالاتری بوده و در حین کار پیچ خوردگی ، شکستگی گل پیچ و یا از بین رفتن رزوه را نمی توان مشاده کرد که آن مفتول 21/10 می باشد .

مراحل تولید

بطور کلی تولید این محصول دارای 2 مرحله کلی می باشد یعنی تا زمانی که قطعه دلخواهمان به شکل فیزیکی خود در بیاید باید دو مرحله طی شود

قسمت اول آن به این صورت هست که :

1 – مفتولی که بصورت حلقه شده در محل وجود دارد بصورت خط صاف وارد دستگاه می شود

2 – طول دلخواهی که به دستگاه داده شده است بریده می شود

3 – گل پیچ طی دو مرحله بصورت سرتخت چهارسو درآورده می شود

قسمت دوم  یا مرحله نهایی برای شکل گیری کامل پیچ ام دی اف بصورت زیر است :

1 – رزوه شدن و تیز شدن سر پیچ که این دو قسمت بصورت همزمان صورت میگیرد

شما می توانید در این مقاله ، فیلم مربوط به مرحله ی اول تولید را مشاهده نمایید .

برای اطلاع از قیمت پیچ های ام دی اف کلیک کنید

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. حامد گفت:

    سلام..دستگاه پیچ سازی رو از کجا تهیه کنم؟؟
    و چه قیمت هست؟؟
    میخوام تولیدی راه بندازم..

X